אוהבים מתוק ? אם עניתם כן ! - את הטיול הבא שלכם אתם חייבים לתכנן לאוסטריה המדהימה

אם טיילתם בעבר באוסטריה, בוודאי השתוממתם לא פעם מהכמות הרבה של הקונדטוריות הקיימות בכל רחוב ועוד יותר מהריח הנפלא העולה מהן. האוסטרים אוהבים מאוד מאפים, מתוקים וקינוחים וכלפי חוץ נראה שהם להבדיל מחלקינו לא ממש סופרים קלוריות...


עולם הקינוחים והמתוקים לא צמח באוסטריה בשנים האחרונות. כבר בתקופת הקיסרות האוסטרו-הונגרית התענגו הקיסרים על קינוחים רבים המוכרים לנו היום, ומאז ועד היום ענף הקונדיטוריות בקרב מדינה זו וגם בקרב שכנותיה (גרמניה, הונגריה, סלובקיה ואחרות) תופס יותר ויותר תאוצה ומקבל מקום נכבד בתפריט בכל ארוחה.


רבים מהקינוחים והמתוקים האוסטרים הטובים והידועים נכתבו לפנים שנים רבות, חלקם נרקחו עוד בבתי המלוכה, חלקם נוצרו בכוונה תחילה וחלקם אף כטעות שהצליחה בענק.


כך או כך, קשה ליפול עם קינוח באוסטריה, 99.9% ממה שתבחרו יהיה בינגו !!! וגם ככה יהיה לכם קשה להחליט ולבחור ממגוון המאפים המרהיבים שיוצגו לפניכם בחלונות הראווה ברחבי המדינה, אבל אם בכל זאת אתם רוצים ללכת על בטוח, ולא ללכת לאיבוד בין עשרות הקינוחים - הרי לפניכם 4 המומלצים שלי שעליהם בטוח אסור לוותר :-)


1 הקייזרשמרן Kaiserschmarrn


הקייזרשמרן, שהינו למעשה בליל של חתיכות בצק שבוזקים עליו מחית תפוחי-עץ או ריבת דובדבנים ואבקת סוכר, הוא סוג של הכלאה בין סופלה לפנקייק, במרקם אוורירי וענני. סיפורים רבים נרקמו סביב הקינוח האהוב על שליט הממלכה ההבסבורגית פרנץ יוזף הראשון ועל הדרך בה הוא נרקח.


עפ"י אחת הגרסאות - בתרגום המילולי שמה של המנה הוא "סמרטוטי הקייזר", והמילה סמרטוטים (scmarren ) מתייחסת למראה המרושל של החביתיות הקרועות. לאחר טיגון הבלילה מקשטים אותה באבקת סוכר, ובהגשה קורעים אותה באופן לא אחיד בעזרת שני מזלגות ויוצרים בצלחת בלגן אוסטרי חינני. יש הטוענים שבזמנו של הקיסר פרנץ יוזף היה קינוח זה מטוגן ומוגש בכלל בחתיכה אחת, אך עצלנותו של הקיסר לחתוך את "עוגת המחבת", וקריעתו את העוגה לחתיכות מרושלות היא הסיבה לשמה של המנה.


כך או כך, ולא משנה מה הסיבה, המנה הטעימה בטירוף !!! מוגשת באוסטריה עד היום בצורה של קרעים מרושלים, ואם תשבו במסעדה באוסטריה בה תוגש לכם מנת קייזרשמרן הפרוסה באופן מסודר לריבועים סימטריים - דעו לכם שזה אינו קייזרשמרן אמיתי מסורתי, ובהזדמנות הראשונה - חפשו קייזרשמרן נוסף...


2 זַאכֶרְטוֹרְטֶה Sachertorte


את טורט השוקולד המפורסם הזאכרטורטה, הכין לראשונה הקונדיטור היהודי פרנץ זַאכֶר Franz Sacher. האגדה מספרת שאשת בית המלוכה ביקשה מאופה הבית להכין עוגה לקינוח ארוחה חשובה, אבל אופה הבית שהיה חולה מאוד, הציע לשלוח את השוליה שלו שהיה היהודי להכין את העוגה שהפכה למחרת האירוע לשיחת הסלון בוינה, ועד היום מהווה את שיחת היום בעולם הקולינריה בעולם כולו ובאוסטריה בפרט, לאחר שיצרה בשנים האחרונות לא מעט דרמות והביאה ללא מעט וויכוחים ודיונים בבתי המשפט.


ייחודה של עוגת הזאכרטורטה הינה בהרכב שלה. מדובר בעוגה המורכבת משתי שכבות של עוגת שוקולד עשירה ובין השכבות שכבה דקה של ריבת משמש ומעל הכל ציפוי מזוגג של שוקולד מריר ולתוספת- קישוטי שוקולד. נכון להיום, יש 2 גרסאות לזאכרטורטה וזאת לאחר מאבק עיקש (שהגיע עד לכותלי בית המשפט העליון של אוסטריה ורק בעשור האחרון הסתיים) בין מלון זאכר בוינה אשר הוקם ע"י בנו של פרנץ זאכר לבין קפה דמל, אחד מבתי הקפה הראשונים בבירה האוסטרית, שטוען שקנה את המתכון לעוגה באופן רשמי מאחד מבניו של הקונדיטור היהודי.


כיום, בעקבות הכרעת בית המשפט, מותר רק למלון זאכר לקרוא לעוגה "עוגת ה"זאכרטורט המקורית" Original Sacher-Torte ואילו לקפה דמל מותר לכנות את העוגה בשם הזאכרטורטה של דמל" Demel's Sachertorte. דרך אגב, הבדל נוסף שקיים בדמל הוא שהם מורחים את שכבת הריבה מעל העוגה ומתחת לציפוי השוקולד...


נכון לעשור האחרון, מלון זאכר וינה אופה בכל שנה כ-3,000 עוגות זאכרטורטה מהן 50 כל יום, בימי הכריסטמס. עוגת הזאכרטורטה מוגשת עם קצפת לצידה, ואם תרצו לאכול אותה במלון זאכר, תצטרכו להקדיש לכך לפחות שעתיים, עקב התור הארוך בו תצטרכו להמתין עד שיתמזל מזלכם ויתפנה מקום עבורכם בבית הקפה...


3 לינצר טורטה Linzer Torte


עוגת הלינצר או בשמה הנוסף הלינזר טורט, הנחשבת עד היום לעוגה בעלת המתכון העתיק ביותר בעולם, קרויה על שם העיר לינץ Linz השוכנת על גדות נהר הדנובה בין וינה לזלצבורג, אוסטריה. מדובר בעוגה נמוכה טעימה במיוחד העשויה מבלילת בצק המכיל שקדים טחונים או אגוזים טחונים ומתובלת בציפורן, קינמון ועוד תבלינים, כשייחודה הוא בתיבול. העוגה מצופה בריבת פירות קיץ חמוצים כמו דובדבנים, שזיפים או משמש ומעל שכבת הציפוי, רצועות בצק בשתי וערב.


מתכון עתיק כבר אמרנו ? - מתכון הלינצר טורטה המוכר היום הוא משנת 1653 ונמצא במנזר אדמונט Admont Abbey שממוקם בין לינץ לגרץ במרכז אוסטריה. ייצור מסחרי של הטורט החל כבר בשנת 1823 ע"י הקונדיטור פוגל Johann Konrad Vogel מלינץ ומכאן שם העוגה. כ-30 שנה אח"כ הגיע המתכון למילווקי ארה"ב ע"י מטייל אוסטרי והשאר כבר היסטוריה...