כל מה שרציתם לדעת על פְּרַיימַרק - רשת הקניות האהובה על הישראלים בעולם

מי מאיתנו לא מכיר את הרשת המפורסמת פריימרק אשר כל כך אהובה על התייר הישראלי ? רשת בה ניתן למצוא אינספור פריטים במחירים שפויים, לרב זולים הרבה יותר מהמחיר הממוצע בחנויות הסמוכות בכל יעד, עם מלאי כמעט אינסופי של ביגוד נשים, גברים, ילדים ותינוקות, הנעלה, תיקים, איפור, תכשיטים, מוצרים לבית ועוד.


יש רבים הטוענים נגד איכות המוצרים הירודה שמציעה הרשת, לעומתם - יש המצדדים בקנייה זולה במיוחד גם אם לטווח קצר (במיוחד בבגדי ילדים ותינוקות). כך או כך, רשת פריימרק עשתה מהפכה של ממש בשנים האחרונות והפכה לרשת הממצבת עצמה בקו אחד יחד עם רשתות האפנה הבינלאומיות H&M, ברשקה, פול & בר ואחרות


איך הכל התחיל ?

לא רבים יודעים, אבל חנות פריימרק הראשונה נפתחה בדבלין כבר בשנת 1969 והרשת החלב את דרכה באירלנד תחת שם אחר, המותג Penney's .

כבר בתחילת דרכה נחלה הרשת הצלחה ובמהרה הרחבה לצפון אירלנד ולבריטניה. עם זאת, מחוץ לאירלנד לא יכלה הרשת להתרחב בשימוש בשם המקורי"פני'ס" מאחר וזה היה שם רשום בבריטניה (ומשום מה לא באירלנד) של הרשת ג'יי.סי. פני.

עקב כך הוחלט להשתמש בשם אחר בבריטניה, והשם הנבחר היה Primark.

הסניף הראשון מחוץ לאירלנד ובריטניה נפתח בשנת 2006 במדריד ושם הרשת התפתחה לכדי 44 סניפים מהם סניף נוסף במדריד, השני בגודלו ברשת.


12 כללי הזהב של פְּרַיימַרק

אז מה הפך את הרשת לכל-כך אהובה על הצרכן הישראלי? מה סוד ההצלחה?

לרשת יש מאפיינים שראוי להכיר על מנת למצות את חווית הקנייה:

· מחיר זול

· כמות פריטים גדולה ומתחלפת כל הזמן

· כלי בית, קוסמטיקה ובית קפה בחלק גדול מהסניפים

· סניפים גדולים עם מספר קומות לפי קהלי המטרה השונים (גיל, מין וכו')